Grzegorz 'gsmok' Makarewicz
Fotografie robiłem telefonem komórkowym, stąd ich taka a nie inna jakość. Inaczej rzecz ujmując jakość jest całkiem niezła.


Zabytkowe już urządzenie pomiarowe wyprodukowane (zgodnie z danymi na tabliczce znamionowej) przez Spółdzielnię Pracy "ELTRON" w Kędzierzynie.

Poniżej zamieszczam sporo fotografii tego miernika. Jest wykonany bardzo starannie. Szczególnie imponujący jest montaż elementów wewnątrz obudowy. Na okablowanie można patrzeć bez końca. Zapraszam do podziwiania.


Widok ogólny miernika

Niestety nie mam szczegółowego schematu miernika. Mogę przedstawić schemat uproszczny. Oto on:


Uproszczony schemat ideowy miernika zerowania MZ-3


A oto powiększona z poprzedniej fotografii JEDYNKA. Dla młodszych czytających ten opis pozwalam sobie wyjaśnić, że jest to znak jakości 1. Było to oznaczenie stosowane w Polsce od 1958 roku do lat 90-tych. Znak jakości był przyznawany przez powołane do tego celu Biuro Znaku Jakości. Do takiego znaku miały prawo wyroby i produkty, które spełniały ponadstandardowe wymagania techniczne. Można powiedzieć, że ten znak był odpowiednikiem współczesnego certyfikatu.

A teraz czas najwyższy na zapoznanie się z wnętrzem miernika. Według mnie montaż jest naprawdę wykonany bardzo starannie.

Grzegorz 'gsmok' Makarewicz